Tejoltógalaj
A tejoltógalaj tea legfontosabb szerepe a mirigyrendszer védelmében van. A pajzsmirigy megbetegedések területén rendkívül nagy segítség.
Tisztítja a májat a vesét a lépet és a hasnyálmirigyet. Hatékonyan alkalmazható májgyulladás, gyomor nyálkahártya gyulladás, vesegyulladás és epilepszia esetén is.
Leírás
Tejoltógalaj
Galium verum
A tejoltó galaj népies nevei: szent Antal, szent Iván, szent János virága, kásafű, tejzsugorítófű, tejoltó szent Iván seprűje.
A tejoltógalaj kivonat kapszula formájában is kapható!
A pajzsmirigy megnagyobbodásakor (struma) friss galajból készült teával kell gargarizálni és a teát is inni. A használt teafűvel éjszakára tegyünk pakolást a beteg nyakára. A pajzsmirigy működésének szabályozására napi 2 csésze teát fogyasszunk, lehetőleg éhgyomorra.
Maria Treben szerint a száj és a nyelv rákos megbetegedéseit is gyógyítja. Súlyos betegségek esetén mindig friss növényből készült teát alkalmazzunk.
A népi gyógyászat a méhükkel szenvedő nőknek is ajánlja ezt a gyógynövényt, de a szülő nők is segítségül hívták erejét a szülés megkönnyítésére.
A tejoltó galaj a vesére is kiváló hatással van. Mind a vesegyulladás, mind a vesekő képződés esetén fogyasszunk napi 2 csésze teát. Szabó György a bükki füves ember tejoltó galaj és porcsinfű egyenlő arányú keverékéből készült napi egy csésze tea fogyasztását ajánlja ilyen esetben.
A növényből készült pakolást külsőleg nehezen gyógyuló sebeknél alkalmazzuk.
Tejoltógalaj tea
Két evőkanál tejoltógalajt leforrázunk 2 dl vízzel, 10 percig állni hagyjuk, szűrjük. Fogyasztása naponta háromszor javasolt.